8 uwag do wpisu “Zimowy spacer w NYC

  • Tydzień temu raniutko tez było zimno około -12 C ;^) .. W Austin dziś 25 C nawet za ciepło na jutrzejszy pół i pełen maraton ale ma się ochłodzić Bardzo ciepło pozdrawiam :^)

 1. Zabawnie wyszło, że byłeś w NYC akurat dzień przed naszym przylotem 🙂 Widzę, że odwiedziliśmy podobne miejsca. My już jesteśmy po podróży, wrażenia mamy mieszane, ale napiszę więcej o tym w najbliższych dniach na blogu 🙂 Pogodę trafiliśmy jednak zadziwiająco przyjazną jak na ostatnie anomalie pogodowe… Dzięki za polecenie wizyty w Tompkins Sq Park! Pozdrawiam.

  • Szkoda, że nie dane się nam było spotkać ale może kiedyś w Waw albo nawet Oslo jeśli kiedyś tam ponownie zawitam choć bardziej fascynuje mnie północ Norwegii chciałbym kiedyś po latach powrócić do Tromso.
   super, że byliście w Tompkins Sq Park .. bardzo lubię Village a szczególnie East Village jaby czuje się tam literackie i twórcze i kreatywne klimaty :^) …

   Wasze zdjęcie na insta fantastyczne i wyobrażam sobie jak będzie w pełnym wymiarze z lustrzanek ..

   ja uwielbiam NYC od pierwszego razu kiedy tam zawitalem ..często bywam na krótko w związku z pracą ale nigdy tam nie mieszkałem na stałe .. mieszkałem w Bostonie przed laty (czyli u egzystencjalnego rywala NYC choć Boston jest dużo mniejszy :^) .. NYC fascynuje mnie dynamizmem, różnorodnością i kreatywnością .. na pewno potrafi też przytłaczać tym samym no i nie jest sterylne :^)) .. w lecie potrafi być potwornie gorące i ‚zapachowo’ nieciekawe w pewnych miejscach .. (może troszkę jak Hongkong :^) ) a w zimie potrafi być bardzo zimne .. chyba najpiękniej tam wiosną kiedy nowa zieleń w Central Parku ..

   mam nadzieję, że nie spotkało Was nic niemiłego w NYC … miasto jest dla mnie esencją Stanów czyli imigracyjnego i pionierskiego nadal do dziś kraju chyba niepowtarzalnego pod tym względem w tym rozmiarze .. Dynamizm, ciągłe zmiany, brak ograniczeń i schematów ale i zawsze niepewność co jutro tak właśnie tu jest od samego początku .. to dla jednych naturalne środowisko dla innych zupełne nie .. na przykład pracuję z kilkoma Skandynawami, którzy czują się tu jak ryba w wodzie i mówią mi, że raczej nie powórcą do stabilizacji i przewidywalności ale i deprymujących podatków które demotywują tam skąd przybyli ale też wspominali, że inni którzy tu przyjechali na studia tęsknili właśnie za ułożeniem i czystością i bezpieczeństwem Skandynawii i wrócili jak najszybciej

   wyglądam Waszych zawsze przepięknych zdjęć i pozdrawiam bardzo ciepło :^)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s