Wat Phra That Doi Suthep, Chiang Mai, Tajlandia

Do Świątyni na wzgórzach na zachód od Chiang Mai chciałem dotrzeć raniutko lecz nie udało mi się. Po prostu zaspałem tak mi się dobrze spało w moim hoteliku opodal rzeki Ping. Potem już nieśpiesznie wyruszyłem w stronę wzgórz.

Świątynia Wat Phra That Doi Suthep wznosi się wysoko ponad Chiang Mai a z góry widać panoramę Chiang Mai jak na dłoni z lotniskiem na pierwszym planie. Tam w dole samoloty startujące i lądujące a tu na wzgórzu ta dawna legendarna Świątynia.

Było już wczesne przedpołudnie. W Świątyni dużo wiernych. Na ich twarzach skupienie i szacunek.

4 uwagi do wpisu “Wat Phra That Doi Suthep, Chiang Mai, Tajlandia

    • Czaro dzięki za odwiedziny … ja bym wiele dał aby odwiedzić zimną i ciemną Polskę i bliskich i przejść się po zimowych Łazienkach i zimowych Plantach :^) .. dobrego pobytu i pozdrawiam Was bardzo ciepło przedświątecznie

  1. Piekne zdjecia! Doi Suthep jest bardzo pieknym miejscem. Ten smok ciagnacy sie przez cale schody… 😉 ja stamtad wiozlam 5 wielkich drewnianych smokow na skuterze az na poczte w Chiang Mai – to bylo dopiero balansowanie.

    • Jesteś mistrzynią skutera ! Podziwiam ! Mam chyba bliższe zdjęcie tego smoka na schodach i dodam do tej notki Piękne miejsce troszkę zaspałem na poranek tam ale i tak piękności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s